Hayat tesadüflerden mi ibaret?

Hayat tesadüflerden ibaret! Evet yanlış duymadınız…Kimi zaman öyle bir olay yaşanır ki herşeyinden nefret ettiğiniz bir kişi sizin için en hayırlı kişi olabilir hayatta karşınıza çıkan. ya da öyle bir karar alırsınız ki sezmiş gibi olacakları önceden sizi birşey uzaklaştırır bir ortamdan.

Romanlarda kahramanların yaşamı bize anlatır bu tesadüfleri. Mesela salatamız bir roman olsa, kırmızı biber yetiştiği uzak diyarlardan kopsa ayrılsa annesi yeşil biberin yanından ve karşılaşsa kırmızı soğanla bir metropolde, kim ne derse desin birlikte olmaya karar verseler ve bir gün o metropolden de kopup yeşil bir cennete hayat sürüklese onları, başlasalar yeşilliğin ortasında yaşamaya ve derken yurtdışında bir fırsat yaratıp gittiklerinde, karşılaşsalar tagliatelle ile siz buna tesadüf demez misiniz? Ne potpuri ama. Hepsinin birlikteliğinin tadı tuzu olan hardallı naneli sos ile muhteşem bir salata oluşmaz mı sizce?

Tüm bunlar bir tesadüf mü sizce yoksa arka planda kader mi var ne dersiniz?

Ben salata yemeyi çok severim. Hele sıcak yaz günlerinde insanın içini ferahlatan bir öğün olarak bu tarif favorimdir. Umarım siz de beğenirsiniz. Tagliatelle SDM diyet ürünlerinden. Hedefe varmama çok az kaldı, darısı dileyenlerin başına!

 

“Hayat tesadüflerden mi ibaret?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir