Yeniden başlamak planlı ve bencilce

Fit kahvaltı

Ne güzeldir keyifli bir başlangıç! İşte tatil bitti yeniden iş , okul vesaire koşuşturmacaları… Adaptasyon için birşeyler yapmak lazım.

İyisi mi saati erken vakte kurup, güne keyifli bir başlangıç için hazırlıklara koyulmak. Artık yeni kararlar almak gerek, yeni bir dönem yeni bir sayfa hayatımızda, bu kışı nasıl geçirmek istiyoruz. Önce onu kafamızda hayal edelim ki planlarımızı ona göre ayarlayalım. Benim önümde yoğun bir süreç var hem iş hem de özel yaşamımda.

İlk olarak canım arkadaşım ile açacağımız ilk sergimize en güzel şekilde hazırlanmak, sizlere yakında duyurusunu afişi ile yollayacağım ama şimdiden not edin 19 Ekim 2018 saat 19:00 da Bursa Nilüfer Belediyesi Konak Kültür Merkezinde açılış kokteylimize bekliyorum hepinizi. Sergi planlamasını aylar önceden yaptık, sergilenecek ürünlerimiz tek tek hazırlandı, çerçevelendi, hikayeleri oluşturuldu ve daha birçok detay şimdiden sonra tamamlanacak.

Bu arada 15 eylül’den itibaren yeniden mezunu olduğum üniversitemde İTÜ de işime yönelik katılacağım bir sertifika programında yeniden öğrencilik yıllarıma döneceğim 7 haftasonuna boyunca Bursa -İstanbul arası gitgel yaparak.

İş yerinde harika bir inovasyon merkezi açma sürecini yürütüyorum. Kadın oluşumu projeleri ve İK projelerindeki diğer ek faaliyetler de heyecan verici…

ÇYDD yeni dönem faaliyetlerini de dört gözle bekliyorum. Yazarlık atölyesine devam, mutluluk akademisine devam, film atölyesine devam…

Anlaşılan yine benden bana birkaç tane lazım, e o kadar da kilo verdim onları korumak için spor da yapmalıyım, of neyse şimdi derin bir soluk alıyorum tüm bunlara yetişmek için güne iyi bir başlangıç: önce müzik eşliğinde güzel ve fit bir kahvaltı: vitamin, protein dolu!

Size de tavsiye ediyorum dolu dolu bir kış geçirmek istiyorsanız dediğim gibi, hayal edin, planlayın ve kendinize vakit ayırın. Zira herkesi düşünürken insan kendini hep ikinci plana atıyor. İşti, eşti, çocuklardı, ev işleriydi derken bize geriye ne kalıyor. Sonra bir bakıyorsunuz yaşlar geçmiş, sağlık sorunları başlamış fiziksel ve psikolojik derken isteseniz de yapamadığınız hayallere veda … Neden böyle olsun ki?

Yıllar önce bir kitap geçmişti elime bencil olma sanatı diye. İnsan önce utanıyor neden bencil olayım diye ama bu bencillik o bildiğimiz bencillik değil , hep unuttuğumuz  Yunus Emre’nin bahsettiği” bir ben vardır bende benden içeri” şiirindeki bilinçaltımızla ilgili, onu tatmin edemiyorsak hep bir eksiklik boşluk var dolduramadığımız hayatta, öyle değil mi? O yüzden bencil olmayı da hakediyoruz yani içimizdeki o boşluğu doldurmayı diyerek bu felsefik paragrafı da burada sonlandırayım.

 Yeniden Fit kahvaltımıza dönersek:

Patlıcanlı tost (daha önce tarifini vermiştim http://hulisfunnyfoodadventure.com/hafta-sonu-tostu/ ), kayısı pişmiş yumurta , marul, bitki çayı, vitamin içeceği ve müzik. Haydi hepinize afiyet olsun , harika dolu dolu , gönlünüzce yaşayacağınız yeni bir dönem olsun!

“Yeniden başlamak planlı ve bencilce” için 3 yorum

  1. Harikasınız , enerjiniz hiç bitmesin. ÇYDD’ye zaman ayıracak olmanız ayrıca mutlu etti. Sevgiler

  2. Kolay gelsin canım kızım,sen bu saydıklarının hepsinin altından kalkarsın..
    Başarılar diliyorum..😊

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir