1. Huli günü buluşması ardından

Huli bebek ile birlikte

Hani bazen aniden gelişen programlar en güzeli olurlar ya, işte geçen pazar da o şekilde gerçekleşti.

Henüz blog yazarlığına başlayalı 3 ay dolmuşken bir etkileşimle doğan Huli Hanım ve takipçileri kahvaltısı harika oldu.Ben araştırma geliştirme faaliyetlerime başladım. Sosyal medyada etkinlik çağrımı yaptıktan sonra en büyük zevklerimden biri olan parti organizasyonu için kolları sıvadım…

Önce internetten gelenlere ne hediyelik versem diye araştırırken logomu sticker haline getirdim, derken bunları küçük çay dolu kavanozlara yapıştırdım. Kurdele istediğim kalınlıkta bulamayınca evde keyifli bir şekilde yün kordonlar yaptık, minik yazılar hazırladık ve kavanozları süsledik.

Sonra gelen sayısı çok olursa ne yaparım yetmez bunlar korkusu aldı ve Harf kırtasiyeyi keşfettim. Mucize aradığım her şey bu mağazada varmış. Orada manken çocuğu görünce ödünç aldım ve Huli kıyafetleriyle süsledim çıplak bedenini. Yüzüne de Huli makyajı yaptığımız maskeyi taktım. Karton, keçe, çift taraflı yapışkan ve makas ile panolar canlandı, hatıra fotoğrafları için çerçeve son dakika aklıma geldi bir sürat onu da yaptım. Pastaya gelince bir sonraki yazımda tarifini vereceğim pastayı takipçilerime 6 mart Huli günü anısına bir masal ile anlatacağım.Onun süslemeleri için de Bursa’da keşifler yaptım.

Acaba kaç kişi gelecek heyecanı ile sabah Akeramos sanat merkezine @akaeramossanat gidip bebekleri tasarlayan sanatçı dostum Bingül Özer hanım ile sergiyi hazırladık.

Balonlar şişirildi, hoş geldin yazısı görevli arkadaşlarla tepelere asıldı. Program panosu ve çocuk misafirlere yönelik para çikolatalar, yüz boyaları, o gün vizyona girecek Huli’s Funny Food Adventure yapımı 3 kısa metraj filmi hazırdı.

HULİ HANIM İLE NEŞELİ YARIŞMALAR – Küçük

HULİ HANIM’DAN HER YAŞA MASALLAR – Küçük

PITIR VE PITIRCIK EGE TATİLİ – Küçük

O sırada bana büyük bir sürpriz olan bebek Huli ortaya çıktı ve standda yerini aldı. Tertemiz yüreği zengin dostumuz Bingül hanımın el emeği göz nuru hediyesi beni çok mutlu etti!

 

Huli müzikleri eşiliğinde ilk konuklar gelmeye başladı.Ortam gitgide keyiflendi sonunda tam 30 kişi toplandık.

Karnımızı Ömer ustanın harika brunch sunumu ile doyurduktan sonra gelen konuklar kendilerini tanıttı, ben bu blog yazarlığı, yemek stilistliği ve masal yazarlığı işlerine nasıl atıldığımdan konuştuk. Sonra @monetababies bebekleri ile başlattığımız projeden,sevgili İpek Akhtar ve sevgili Eren Eyüpoğlu ile gelecekteki projelerimizden bahsettim.

Tüm konuklarımla hatıra fotoğrafı çektirdik. Çocuk konuklarımın yüzlerini boyadım. Zehra Kaya hanım ve ben onlara masal anlattık. Derken pastamız geldi törenle kesildi…

Ve her güzel şeyin sonu olduğu gibi bu zevkli, paylaşım, dostluk ve sevgi dolu günün de sonu geldi. Tekrar bir araya gelme umuduyla vedalaştık, biraz yorgun ama çok mutlu şekilde… bu harika pazar buluşması eminim hepimizin hatırasında kalacaktır. İyi ki varsınız iyi ki buluştuk herkese sevgiler!

“1. Huli günü buluşması ardından” için 5 yorum

  1. Çok teşekkürler, çok güzel bir organizasyondu 💐güzel masallarınızla süslü nefis tariflerinizin takipçisiyiz 😊

  2. Uzun bir süreden sonra çok keyif aldığım bir organizasyondu.Yeni yüzlerle tanışmak ve eski arkadaşları da görmek açıkçası çok iyi geldi.

  3. Hülya hanım, çok keyifli ve güzel bir gündü . Dostlarınızla tanışmak ayrı bir keyifti. Bu güzel günü bana yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Geleneksel kahvaltıların devamında görüşmek dileğiyle. Sevgiler

  4. Tekrarında ve öncesinde görüşmek üzere, bu yoldaki tüm hayallerimiz için şans bizden yana olsun 🙏🙏🙏😍

  5. 1. Geleneksel buluşmanızda sanallıktan gerçekliğe ulaştık.
    Yarışmalardaki rakiplerimizle, masalların kahramanlarının yaratıcısıyla tanışmak ne güzeldi. Ak, aydınlık bir mekanda renkli, neşeli ve canlı bir pazar sabahı içinteşekkürler Huli Hanım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir