Aylin’e özel yapması ve yemesi neşeli bir atıştırmalık

Sevgili okuyucum, bu yazım 21 yıllık arkadaşım ve son yarışmamızın üçüncülerinden Aylin Hanım için.

Yıl 1995 karnımız burnumuzda tanıştık Aylin ile BUGEM Bursa gebe eğitim merkezinde. Birlikte nefes almayı öğrendik sancı tuttuğunda nasıl rahatlarız diye. Birlikte bakım yaptık önceleri plastik bebeklere… derken kızlarımız gün farkı ile dünyaya geldiler: Beliz ve Gizem. Her ay buluştuk bebeklerimizin büyüme sürecinde birbirimize destek olmaya. Zira ne onun ne benim ailemizden kimse yoktu yakınımızda bu şehirde.

Derken Aylin profesyonel hayatta iş arkadaşım oldu, şu an hergün gelip gittiğim iş yerimdeki binanın mimarı olarak.

Daha  neler keşfettik biz ortak geçmiş yaşamlarımıza dair… Bakırköy’de birbirimizi tanımadan nasıl da yıllarca yakın sokaklarda otur muşuz, İTÜ de yine nasıl komşu binalarda aynı yıllarda okumuşuz…

Şimdi canım arkadaşım İstanbul’da oturuyor gene ve ne zaman buluşsak, ki bu buluşmalar benim için büyük bir heyecan ve keyif, tekrar bıraktığımız yerden devam ediyor dostluğumuz. Sosyal medya sağ olsun iletişimimiz hep canlı kalıyor.

İşte son yarışmamın galiplerinden olan arkadaşım benden şunu istedi sonuçları öğrendiğinde :

” 😄😍😄çok sevindim👏👏👏 .El altında bulundurulacak ve tatlı krizlerimi giderecek sağlıklı bir atıştırmalık tarifin varsa çok makbule geçer😊”

Ben de araştırdım neler olabilir diye ve okuduklarımdan esinlenerek biraz da kendi dokunuşlarımı katarak ona bu tarifi hazırladım. Afiyet olsun canım arkadaşım!

Malzemeler:

1 paket kuru hurma çekirdekleri çıkarılıp 1 saat sıcak suda bekletilmiş

1/2 su bardağı ceviz

1su bardağı hindistan cevizi

2 kaşık bal

1/2 paket kakao

1 tatlı kaşığı toz zencefil

1 tatlı kaşığı toz tarçın

1 tutam toz kaya tuzu

Yapılışı:

Hindistan cevizinin 1/3 ü bir tabağa dökülür. Kalan malzemenin tümü mutfak robotunda hamur haline getirilir. Bu hamurdan koparılan toplar avuç içinde yuvarlanır ve tabaktaki hindistan cevizi içinde yuvarlanarak üstleri kaplanır. Cankurtaran bu tarif hem de insülini yükseltmiyor!

Nasıl güzel oldu mu? Beğendiniz mi? Sizin de canınız tatlı istiyorsa işte size bir alternatif!

 

“Aylin’e özel yapması ve yemesi neşeli bir atıştırmalık” için 4 yorum

  1. Güzel ve doğal görünüyor. Eminim tadıda muhteşemdir. Kahvenin yanında düşünüyorum. Gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir