Ben bu pizzayı çok sevdim

Sarper ağabeyime ben küçükken dilim dönmez ondan mı, muzırlıktan mı bilemiyorum “Karper abi”, onun büyüğü Çelik ağabeyime ise “Çilek abi” derdim.

O yılları hatırlıyorum da, Yiğit dayım, Betil yengem ve annem, babam  birlikte güzel buluşmalarımız olurdu. Onlar akşamları bize geldiğinde çok sevinirdim; hoş sohbetler ve neşe olurdu evimizde.

Biz onlara gittiğimizde ise kendisi de resim öğretmeni olan yengem o evi bir sanat yuvasına çevirmişti. Her zaman fonda bir klasik müzik çalar, çok kalın ciltli, kuşe kağıda basılı sanat kitaplarının içinde kaybolurdum.

Hemen yan dairede oturan annemin teyzesi, Yiğit dayımın anne babası Nüveyre teyzem ve Osman enişte otururdu. Onların duvarı ile bu evin ortak olan duvarı oyulmuş içine telefon konulmuştu, her iki taraftan da bir kapak ile her iki daireden aynı telefona ulaşılabiliyordu. O kapakları kuzenlerle karşılıklı açıp oynamaya bayılırdık.

Şimdi bu mutlu manzaradaki büyüklerimizden sadece babam ve yengem hayatta kaldı. Tümüne Allah rahmet eylesin, kalanlara da sağlıklı ömürler diliyorum.

Ben bu blog yazılarıma başladığımda Sarper abim bana bir karnabahar pizzası tarifi vermişti. Bugün size o tarifi baz alarak kendime adapte ettiğim pizzayı anlatacağım. Biz yaptık çok ta güzel oldu umarım beğenirsiniz.

Hazırlama süresi 20 dakika

Pişirme süresi 30 dakika

Malzemeler:

1 orta boy karnabahar

1 kırmızı soğan

1 demet maydanoz

1 çay bardağı salça

1 paket hellim peyniri

Yapılışı:

Karnabaharı ayıklayıp belenderdan geçerek ufalayın. Dibi yağlanmış fırına dayanıklı bir tepsiye döşeyin. Üzerine sulandırılmış salçayı yayın. Dilimlenmiş hellim peynirlerini dizin. Piyazlık doğranmış soğan ve kıyılmış maydanozu serpiştirin. 200 derece turbo fırında 30 dakika pişirip afiyet ile yiyin:). Çok pratik ve sağlıklı!

“Ben bu pizzayı çok sevdim” için 2 yorum

  1. Afiyet olsun herkese. 🙂 Gerçekten hoş bir pencere açmışsın geçmişe Hülya’cığım. Ben de hem annenin güzel yemekleri hem de güzel bir gün geçirmek için size gelmeye can atardım. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir