Bir peri kızı masalı

 

Var mıydın sahiden, yoksa bir şarkının anısı mı uydurdu seni?

Pistin başında heyecanla ilk adımlarını atışın ilk dansınız için, beni geçmişte dayın ile sana aldığımız ilk yaş patiklerine götürdü.

Sen de ben de yay burcu ne güzel kuruyoruz hayalleri ve ne azimle gerçekleştiriyoruz istediklerimizi öyle değil mi peri kızı?

Sen küçücüktün ve ben bir iddiaya girdim: büyüdüğünde esmer ya da kumral ama asla sarışın değil bir sevdiğin olacak diye… işte iddiayı kazandım yıllar sonra!  Dayın bana alacak baştan aşağı o kıyafeti giyeceğim gururla…

Sen pistte sevdiceğin ile dans ederken ben senin büyümeni düşünüyorum. Küçücük bir bebekken bana ” yennnngeeeee” diye telefon açan sen, şimdilerde alımlı bir genç kız oldun. Başarılı bir psikolog olarak kendinden emin, sabırlı ve tutkulu halini ne de çok seviyorum peri kızı!

Nasıl da güzel hazırlamışsın bu geceyi, denizlerden gelen bir tatlı esinti gibi …el emeği, ince düşünce  ve müthiş organizasyon yeteneğin ile !

Sen büyürken hep bir ilk oldun ailede, peşinden gelen kuzenlerinin annesi olarak sende yaşadık hep ilkleri. Annen rehberimiz oldu her dönemde.

Ve tango çalarken o maviş kıyafetin ile büyüledin yine herkesi peri kızı! Bizim düğünümüzde küçük nedimem sen değil miydin gene o şık kıyafeti ile tüm gece pistte dans eden? Ya da oğlumun sünnet düğününde  babanla ne de güzel dans etmiştiniz ve sen o güzel sesin ile ne tatlı şarkılar söylemiştin…

O özgür ruhun ile gecenin ilerleyen saatlerinde nasıl da pisti şenlik alanına çevirdin, hiç kaybetme olur mu o yaşam sevincini ve hep koru hayallerini..

Dilerim hayat boyu  o gece pistte gördüğüm o pırıltılar gözlerinde hep canlı kalır, yakışıklı prensin ile dünyanın en mutlu kadını olursun ve yine yenngeee diye ararsın beni danışırsın paylaşırsın istediklerini.

“Bir peri kızı masalı” için 6 yorum

 1. Yennngeee ❤
  Bitanecik canım yengem… Ne çok duygulandım anlatamam. Kalemine, yüreğine sağlık; çok teşekkür ederim. Birlikte yaşayacağımız daha nice güzel günlere…

 2. Bu güzel duygular için çok teşekkürler mutlu ettin gözlerim buğulandı nice mutlulukları tüm ailemizle birlikte yaşama dileklerimle yüreğine sağlık

 3. Hülyacığım çok teşekkürler gerçekten. Nasıl duygulandım birden. Göz yaşlarıma hakim olamadım… Bu kadar mı güzel anlatılabilir duygular.. Yaratıcılığınız, özgürce paylaştığınız duygularınız… Yay burcunun özelliklerini taşımanız sanırım sizi birbirinize benzeten şeyler..
  Bu yazı ve duygular benim için olduğu kadar inanıyorum ki Çıdam için de çok özel olacak.. Kalemine, duygularına sağlık.. sen bunı çok iyi yapıyorsun ve bence hep devam etmelisin..
  Çok öpüyorum. Her zaman çocuklarımızın güzelliklerini birlikte paylaşalım inşallah.
  Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir