Hastamıza Tavuk Suyuna Çorba

TAVUK SUYUNA ÇORBA

Tevatür ailesi için bugün zor bir gündü . Yakın arkadaşım , ağabeyim, aile dostum, iş arkadaşım bir ameliyat geçirdi…eşi keza ablam , sırdaşım endişe ile bekledi bütün gün ve biz Tevatür ailesinin diğer fertleri…

Tanrıya şükürler olsun, usta ellerde atlattı bu etabı. Şimdiden sonrasında tüm kolaylıklar onların olsun. Dünya su gününde, şimdiden sonraki yaşamları bu müstesna çiftin, su gibi berrak olsun diyorum .

Her türlü hastalıkta gücümüzü kuvvetimizi toplamaya yardımcı olan  bu tavuk suyu çorbası tarifini, ona şifa olsun niyetine sizlerle paylaşıyorum. Yapıp içtikçe bizim dostluğumuzun sıcaklığı, yaşanmışlıklarımızın güzellikleri sizlere de ulaşsın!

Atatürkçü, doğacı, çevreci bu zarif insanın bir an önce sağlığına kavuşması tekrar organizasyonlarımızı ele alması; sevgili eşiyle yeniden dans sahnelerini doldurması, çevresine ve yakında dünyaya gelecek torununa , ikinci emekliliğinde, tüm kültür ve birikimini o  öğretmen mesleğinden de gelen maharetiyle, aktarması niyetiyle. Geçmiş olsun Kemal Bey!

Tavuk suyuna çorba tarifi:

Hazırlama süresi: 30 dakika

Pişirme süresi: 20 dakika

Malzemeler:

1 adet haşlanmış kalçalı tavuk butu deri ve kemikleri ayıklanmış

6 bardak tavuk suyu

1 kahve fincanı tel şehriye

1 yumurta

1 kaşık un

2 kaşık yoğurt

1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı:

Tavuk etlerini didikleyin ve kaynayan tavuk suyuna katın. Yumurta, yoğurt unu karıştırın . Karışımı azar azar kaynayan suya katın ve şehriyeyi ilave edin yumuşayıncaya kadar kaynatın. Tuzunu ekleyip altını kapatın. Sıcak servis yapın. Şifa olsun!

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir