Huli Hanım Büke ailesini ziyarete gidiyor!

#Hulihanım

Ben Huli Hanım günlerdir hazırlanıyorum! Yarışmanın şampiyonu Hüsniye Hanımın evine gideceğim…. ne giyeceğim, hangi müzik ile nasıl dans edeceğim, makyajım nasıl olacak, saçım nasıl olacak?

Sonunda büyük gün geldi. Hazırlıklar tamam . Saat 15:00 te randevumuz var, heyecan dorukta. Kameramı aldım mı evet, hadi ben gidiyorum. İşte geldim. Hay allah silikon kalıpları unutmuşum. Telefondan müzik çalacağım ama pili bitiyor…neyse şarj aletim yanımdaymış.

Şöyle paltomun düğmelerini iyice ilikledim ki içim gözükmesin. Çaldım ev sahiplerinin kapısını. İçeri girer girmez hemen lavaboya gittim ve başladım hazırlanmaya. Önce saçaklı etek, sonra başlık, şimdi yüz boyama, kırmızı çorapları da giydim, müziği de açtım tamam ev halkı Huli Hanım karşınızda!!!

Huli Hanım Bursa’da

Her görenin yüzünde hayret ifadesi ardından da patlayan kahkaha… ben aştım kendimi, keyfim yerinde dans ediyorum! Derken film çekimi başlıyor, şampiyonumuz da bana katılıyor.

Biraz zaman geçti başladık imece ile elmalı krep güllerini hazırlamaya Tevatür Ailesi hep birlikte. Ama tava kalın ısınmıyor ne yapacağım ben şimdi yakmadan dikkat ederim açayım altını iyice, of ne de zormuş bunca bakış altında yabancı olduğun mutfakta çalışmak.

Tevatür ailesinin üyeleri bir bir geldiler her çalan kapıyı dans ederek açtık! Muhabbet harika e artık tepsiyi de fırına koyduk tedarikçi Kemal Bey ile… ama o da ne sabotaj var fırın çalışmamış boşuna bekledik 25 dakika. Şampiyon Hüsniye Hanım imdada yetişti yeniden bir 25 dakikaya ayarlanıp fırın bu sefer gerçekten çalıştırıldı.

Şampiyon çok mutlu

Sofraya, ev sahipleri dünya mutfağı ve sembollerinden harika bir sofra kurmuşlar çok ta şık. Kırmızı kadehler, tavus kuşu peçetelik…içli köfteleri elleri ile tek tek yaptı Büke çifti yanımızda tadı harika.

Hüsniye Büke ödül töreninde

Derken sofraya elmalı krep gülleri gelmeden Büke çifti Huli Hanıma yüz görümlüğü takıyor e tabii Huli Hanım ilk defa halkın karşısına çıkacak. Ne de güzel sürpriz elleri ile yapmış Kemal bey boncuk örme Huli Hanım kolyesini. Çok ince düşünceli arkadaşlarım çok teşekkürler size!

Müzisyen

Karnımız doydu gözümüz açıldı haydi Huli filmlerini izlemeye . Benim sitenin galeri sayfasından Huli dünyasını keşfe çıktık arada ben de tam tam çaldım hep birlikte dans ettik. Bir gün eşim ve arkadaşlarım gemiye binip gideriz oralara inşallah! Çok güzel bir ülke…

Yorulduk ama çok eğlendik biz, darısı başınıza belki birgün Huli Hanım size de gelir kim bilir??? Beni izlemeye devam edin . Daha ne maceralar var sırada yaşanacak, önce bir #hayır lı günler görelim 🙂

 

 

“Huli Hanım Büke ailesini ziyarete gidiyor!” için 2 yorum

  1. Harikasınız Hülya hnm bayıldım 🤗 Hüsniye teyzecim sizi de tebrik ederim, çok şanslısınız 😉 Kemal amcama selamlar..

  2. Çok şekersin canım kızım, yaratıcılığının hayranıyım , öpüyorum..😍

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir