Miss Cindy ve patlıcan mezesi

Hani çok bilinen ve özlenen bir tadı bulursunuz ya bir yemekte, bir ortamda, bir buluşmada öylece aniden, kendiliğinden… işte Miss Cindy de öylesine bir anda kalabalığın içinden bir ışık gibi parıldayarak belirdi!


Ailesi özlemişti onu kısa süreliğine de olsa nasıl nerede buluşsak ta görüşsek derken genç kız tüm aurası ile bir armağan gibi karşılarındaydı işte , kollarının arasında!

O mis gibi bebek kokusu hiç tükenmemişti yıllar geçse de, kıvırcık saçları omuzlarından aşağı minik şelaleler gibi özgürce akıyordu hareketli…

Yüreklerini bir sıcaklık kapladı aniden üçünün de!

Ne gurur verici birşeydir bir ham sebzenin pişip lezzetlenip bir tabakta damaklarda unutulmayacak bir lezzete dönüşmesi bir aşçı için…işte onun gibi birşey ebeveyn için de doğurup büyüttüğü, tüm bilgi ve görgüsünü aktararak eğittiği yavrusunun da bir yetişkin olup dimdik güvenle kendi yolunu çizmesi!

Aynı malzemelerle aynı aşçı aynı yemeği yapsa da her defasında çıkan tat hep aynı mıdır? Hayır! Aynı ailede aynı şekilde yetişen çocukların da herbirinin tadı başkadır, ama hepsi özgün, hepsi lezzetli, hepsi biricik!

Tüm ailelerin ve tüm çocukların sağlığına bugün ham patlıcandan nasıl lezzet harikası bir meze çıkıyor ona bakalım🤗

Pişirme süresi 20 dakika
Hazırlama süresi 15 dakika

Malzemeler:

3 tane bostan patlıcanı
3 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı tuz
1/2 çay bardağı zeytinyağı

Yapılışı:

Patlıcanlar yıkanır yaprakları koparılır çatal ile farklı yerleri rastgele deli ir ve harlı ateşe ocağınnüsyüne konur. Çevire çevire her tarafı yanana kadar pişirilir. Bir süzgeçe alınır soğuyunca (aceleniz varsa musluğun altında da soyabilirsiniz ama sabırlı olmak daha iyi sonuç veriyor) kabukları ayıklanır. Közlenmiş patlıcan bıçak darbeleri ile iyice kıyılır. Bıçağın tersi ile ezilen ayıklanmış sarımsaklar da eklenerek bıçak dansı devam ettirilir. Sonra bir servis tabağına alınıp tuz ve yağ eklenir afiyetle yenir. Başka seferinde isterseniz içine beyaz peynir veya yoğurt ta ekleyebilirsiniz.

Bu öyküdeki seramik bebeği almak isterseniz aşağıdaki adresi ziyaret edin

https://hulisfunnyfoodadventure.com/urun-kategori/seramik-bebekler/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir