Nereden bilecekti….

@_atakanday_

Güzel bir bahar günü iki yumurta bir masal bahçesinde karşılaştılar. Nereden bileceklerdi her masal gibi ilişkinin koca bir yalan olduğunu….Haydi varmısın kırışmaya dedi beyaz yumurta, sarı yumurta nazlandı nazlandı sonunda tamam dedi…ve tak tepesinde bir çatlak. 

Sarı yumurta dişi, beyazı da erkekti. Zamanla o kabuk kırıldı ve altından akılları baştan alan pürüssüz, gergin, dimdik bir yumurta çıktı. Beyaz yumurta hayrandı ona, sevgili oldular. Ne kadar güzel, ne kadar korunmasız, hayatta başıma gelen en  güzel şey, çok seviyorum onu dedi ve ve günün birinde evlenme teklif etti. Nereden bilecekti bu duyguların koca bir yalan olduğunu!

Sarı yumurta kendini harika hissediyordu, bu sevgi kimsenin başına  gelmez, beni olduğum gibi seven bu adamla ömrümün sonuna kadar mutlu olacağıma eminim diyordu….nereden bilecekti bu hayalin koca bir yalan olduğunu!

Günler, aylar, yıllar geçti. Gençlik yılları bitti, orta yaşlara geldiler. Bizim sarı yumurta göz kenarında oluşan kırışıklıklarıyla, gurur duyuyordu. Bunlar benim yaşadığımın işaretleri, acı tatlı anılarımın izleri diye düşünüyordu. Arkadaş toplantılarında botokslarını inkar edip gitgide şekilden şekile girenlere acıyor, medyada gördüğü ikonların yüzlerine baktıkça içi bulanıyor, bu işten para kazananlara hayret ediyordu. Nereden bilecekti bütün bunların koca bir yalan olduğunu!

Gelgelelim beyaz yumurta son zamanlarda bir garip olmuştu. Eşine göz kremleri hediye etmekle kalmayıp kendi de sabah akşam sürüyordu. Sarı yumurta ben doğallığı seviyorum dese de botoksu denesene, bak kaz ayakların belirdi dediği gün aralarında büyük bir kavga koptu. Nereden bilecekti sevgilerinin koca bir yalan olduğunu!

Ve aralarında gitgide anlamsız bir uzaklaşma peydah oldu. Sarı yumurta yaş dönemidir geçer diye düşündü ama bir gün acı haberi duydu ; yıllardır sevdiği hayatını paylaştığı, uğruna kabuğundan vazgeçtiği sevgili eşi, başka yumurtaların kabuklarını kırmakla meşguldü. Bana bunu yapamaz dedi ve boşandılar. Nereden bilecekti bugüne kadarki hayatının koca bir yalan olduğunu!

Üzerine çöken güvensizlik duygusunu, kendini dışlanmış hissetmeyi bir türlü üzerinden atamadı. Kimi görse göz kenarlarını inceler oldu. Derken bir gün reklamların albenisine kapıldı ve ilk botoksunu yaptırdı. Nereden bilecekti reklamların koca bir yalan olduğunu!

Kendini harika hissediyordu ama içindeki kırgınlık asla son bulmuyordu. Bir zaman sonra botoksun etkisi geçti, bir botoks daha, bir tane daha gözüm, yanağım, kaşım derken gitgide hormonlu bir yumurta oldu. Şişti şişti bir devekuşu yumurtasına döndü. Nereden bilecekti mutlu olmanın koca bir yalan olduğunu!

Kendini korumak, bir daha incinmemek için etrafına kırılmaz bir kabuk ördü. Sevdiği sosyal çevrelerden uzaklaştı git gide yalnız hissettiği suni bir kalabalığın içinde nerde akşam orada sabah günlerini dejenere bir şekilde geçirmeye başladı. Ve en sonunda bir gün bu kendi kendine yabancılaşmaya dayanamayıp kendini bir binanın tepesinden aşağı atarak korkunç bir patlamayla her tarafa saçıldı! Nereden bilecekti yaşamanın koca bir yalan olduğunu!

“Nereden bilecekti….” için 3 yorum

  1. Masallar acıyı da söyler, hep mutlu son olur mu? Kimbilir , yalanda kalmamayı seçmek de mutluluktur sarı yumurta için.

  2. Çok güzel yumuşak bir anlatımın var..kutlarım seni..sevgiler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir