Sevgi yumağı

@_atakanday_

Sevgi ! Sevgili ile yaşanan değil daha güzeli! Arkadaşlarımızla yaşadığımız sevgililer günümüz kutlu olsun!

Çocukluğumuz sevginin en saf halini yaşadığımız yıllarımız. Kendimizi ve birbirimizi kısıtlamadan özgürce, içimizden gelen duyguları ortaya koyduğumuz, hayatın en güzel yılları değil midir?

Bir oyunu doyasıya paylaşmak, sevgiyle sarılmak, art düşüncelere girmeden sımsıcak bir kucaklaşmak! Bir sevgi yumağı olabilmek! İçten pazarlıklar olmadan, karşılık beklemeden çın çın kahkahalarla gülebilmek. Yaramazlıklar yapabilmek özgürce….üstünü kirletebilmek, kilo endişesi olmadan bir somun ekmeği tırtıklayarak bitirmek, çikolatayı paketiyle yiyebilmek!

Oyunlarda istediğini olabilmek. Hem de öyle sınava filan girerek değil. İster öğretmen, anne, baba, çocuk; belki de cumhurbaşkanı, doktor, çöpçü olabilmek, birbirinden ayırt etmeden. Paradan puldan, dertten, hastalıktan, stresten, sorumluluklardan bir haber … yalın yaşayabilmek hayatı.

Küçük şeylerden mutlu olabilmek, büyük hayaller kurabilmek, dokunmak, hissetmek, sevmek! Bir sevgi yumağı olabilmek.

Rana 7 yaşında, Didem 4, Ali ve Selenay 8, Özge 4 ünde, Can 5 , Sumru 6, Cemile 4 toplamı eder 41, kırk bir kere maşallah dercesine halleri. Poz vermemişler bir şeye sevinmişler, bilin bakalım neye?

Arkalarındaki kapı demirden. Belki buz gibi, bu yaz sıcağında. Belki birileri yaşıyor arkasında ya da bir perili köşke ait; yok yok öyle olsa korkardı belki çocuklar.

Anneleri tertemiz giydirmiş sabah çıkmadan evden, saçları mis kokuyor. Belli ki okullar yaz tatiline girmiş. Hepsi dinlenmiş uykusunu almış keyifler yerinde. Karınları tok.

Bu yaz böyle geçecek kah aşağı mahallede top oynarken, kah evin önünde sek sek ya da ip atlamaca, belki de evcilik oynarlar…

Derken eylül gelecek okullar açılacak. Kimi küçükler yalnız kalacak, abiler ablalar okula giderken. Okul çocukları ise giyecekler önlüklerini takacaklar kolalı yakalarını. Beyaz çoraplar ayaklarda , çantalar sırtlarda okulun yolunu tutacaklar bir heyecan ile…

Öğretmen sınıfa girince hepsi birden ayağa kalkıp, günaydın öğretmenim , diyecekler. Büyük bir düzen içerisinde. Ta ki zil çalana kadar , o zaman bir koşmaca, kovalamaca başlayacak bahçede yeniden …

Çocuk neşesiyle dolu günleri yaşamak dileğiyle sevgili okurlarım sağlıcakla kalın. Yarının umutları çocuklarımızın gözlerinin içi hep gülsün, sevgililer gününde değil sadece, yılın 365 günü!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir