Sosyal sorumluluklarımız

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

ÇYDD mentorluk programı mezuniyet töreninde

Ben bu sene ÇYDD mentorluk programına dahil oldum. Menteemle yol arkadaşı olurken kendim de öğrendim bir insanın hayatına ufak dokunuşları, bir gencin hayallerini paylaşmayı, dinlemeyi, anlamayı, anlatmayı, seçeneklerini arttırmanın önemini, özgüvenin geliştirmenin önemini, planlamayı, araştırmayı ve bir yıldızın yetişmesini zevkle izledim.Size de tavsiye ederim. Yukarda yazılı 2017-2018 projelerine destek verin, vakit ayırın ayıramıyorsanız sponsor olun…yeter ki çağdaş bir geleceğin güvencesi olacak gençlerimize ışık olun!

https://www.facebook.com/cydd.bursa/

http://www.cydd.org.tr/

https://www.facebook.com/CagdasYasamDD/

NİLÜFER İŞ OKULU

NİŞ okulu tarafından verilen en anlamlı plaketim

 

Bu yazım Nilüfer İş okulunun Değerli Ailelerine armağandır:

http://niluferisokulu.meb.k12.tr/

https://www.facebook.com/niluferisokulu/

https://www.facebook.com/niskafe/

Kaldırımdan inip bir kaç adım geri attıktan sonra sokağın tam ortasında ellerimi ağzıma götürdüm ve apartmanın üst katlarına doğru seslendim : “Halide bana bir çift çorap atar mısın aynı renk olsun lütfen!!! ”

“Yeter artık bir gün de huzur içinde çıkamayacak mıyım şu evden, dır dır da dırdır bak bu saat oldu mesai nerdeyse başlayacak…. İnsan kalkar bir kahvaltı sıcak bir çay hazırlar nerdeee bir de utanmasa yatağıma kahvaltı servisi yap diyecek”. Halbuki böyle miydi ilk evlendiğimiz yıllar gözümün önünde ne tatlı kadındın sen Halide: hani o Gayrettepe’deki küçük dairemizde hatırlıyor musun soğuk sobanın başında birbirimize sokulup ısınırken tekiri bir elinle  severdin mırıl mırıl keyiflenirdi yavrucak…, mutluyduk bizde bir zamanlar. Şimdi halimize bak nasıl bu hale geldik biz!

“Al çorabın batsın, bir şeyi de benden isteme be adam, insan gözünü açar her şeyini ben mi düşüneceğim, büyüyememiş çocuk sanki!”. Beni anam bu adam için mi doğurdu : üniversitede onca dersi boşuna mı okudum daha yaşanacak günlerim vardı, ister okumuş ister cahil tüm erkekler aynı… Hatırlıyorum da o asistandı su makinaları kürsüsüsünde, o mavi gözler , tüm kızlar en ön sıraları tutardık o ders anlattıkça o deniz mavisinde hayallere dalmak için… sonra ne oldu fazla hayale daldı Halide, klasik toplumda büyüyen erkekten bu kadar işte, Halide eve kapandı, çocuk yaptı, kaynana baktı…gençliğim bitti be” . Neyse canım bu günümüze  şükür 3 numaradaki  Fazilet in eşi bir de el kaldırıyormuş kadına….

“Üniversitede hoca iken ordan ayrılıp DSİ de işe başladım. Bir devlet memuru maaşı ile evi geçindirmek kolay mı ? Üstüne de zihinsel özürlü bir çocuk. Neyse ki Nilüfer iş Okuluna girebildi. Ben gözümü kapayınca ne olacak halleri? Haftaya mezuniyet töreni var….yavrum nasıl da annesinin kucağında mışıl mışıl uyuyordu …her geçen gün bir öncekinden zor olmaya başladı! ”

Olsun yine de çok seviyorum onu, bir tanem o benim Allaha şükür yürüyebiliyor, yemeğini yiyip tuvalete gidebiliyor… 12 D sınıfındakiler yardımsız hiç birini yapamıyor bunların…Akraba evliliği de değil bizimkisi ama Allahın takdiri işte….

Yeni bir gün başladı , kolay mı hissettirmeden kendi derdimi duygularımı o çocuğa yaşama şevki vermek. Uyanır birazdan kahvaltısını hazırlayayım hele, sonra mezuniyet için aldığımız pantolonun paçalarını bastırırım. Oğlum benim ne de yakışıklı olacak…ya sonra ?? Neyse düşünmeyeyim bunları….


 YEDİKULE HAYVAN BARINAĞI

“Bütün projelerimiz, çabalarımız ;sorumluluğunu aldığımız Yedikule barınak çocuklarının yiyecek ,temizlik malzemesi,trafik kazası olarak gelenlerin ameliyat masraflarını vb her tür ihtiyaçları  karşılamak içindir.

Azraille misafirin ne zaman geleceği belli değil 

BAĞIŞCININ DA NE ZAMAN GELECEĞİNİ BİLMİYORUZ 😩

BAĞIŞÇIYI BEKLEME LÜKSÜMÜZ YOK O NEDENLE PROJELER ÜRETMEK ZORUNDAYIZ❗

(Fatih belediyesi lojistik destek vermektedir Elk, su ,tel , çalışan 24 personelin 11inin maaşı geri kalan 13 personel maaşı VE hayvanlarımızın her tür ihtiyacı biz gönüllüler YHDD(Yedikule hayvan dostları derneği)karşılamak için çaba sarf etmekteyiz.

Yılbaşı hediyeleri,nikah şekeri ve davetiyeleri,kişiye özel doğumgününü kartpostalları ,yağlıboya kara kalem patili dostlarınızla tablolar,hoşgeldin bebek şekerleri,kermesler,pazar kahvaltısı ,2.ci el kıyafet ,takvim,ajanda ,thşört,kupa,bez çanta,keççantalar,koruyucu aile  vb her proje nin geri dönüşü barınağımızı ayakta tutmak içindir o nedenle siz duyarlı dostlarımızdan ilgi ve destek bekliyoruz “

www.yedikulehayvanbarinagi.com  

www.yhdd.org.tr

Takvim çantasıyla 25 tl Takvim çantasız 15 tl Ajanda 25 tl
Takvim çantasıyla 25 tl
Takvim çantasız 15 tl
Ajanda 25 tl
Kupa 15 tl
Kupa 15 tl
T-shirt 25 tl
T-shirt 25 tl
T-shirt 25 tl
T-shirt 25 tl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evet sevgili hayvansever dostlarım, böyle diyor Yedikule Hayvan Barınağı’nın gönüllü yöneticiliğini yapan Sayın Meral Olcay. O bir mimar aslında ama bu işe gönlünü vermiş, onu yakından tanıyanlar onu bir melek olarak tanımlıyorlar. 

Biz de kendisi ile önce Leydi ve Paşa daha sonra da Susam ve Zeytin aracılığıyla tanıştık. Onca patili dostumuzun her biri ile yakından ilgileniyor, onlar için projeler üretiyor oradaki tüm gönüllüler.

Yedikule hayvan barınağındaki patili dostlarımız gerçekten şanslılar
Yedikule hayvan barınağındaki patili dostlarımız gerçekten şanslılar

Siz de yakınlarınıza bu güzel hatıralık hediyeliklerden alarak barınaktaki ihtiyaçları karşılamaya destek olabilirsiniz!

www.yedikulehayvanbarinagi.com  

www.yhdd.org.tr