Fırında yoğurtlu karnıbahar

Eveet yarışmamız tamamlandı! Huli hanım tüm katılımcılara teşekkür eder 🙂

Tarifimiz fırında yoğurtlu karnabahar.

Malzemeler:

1 karnabahar ufak parçalar halinde doğranmış,

1 kase dolusu süzme yoğurt

2 çorba kaşığı zeytinyağı

Köri, zencefil, kekik, toz kırmızı biber, karabiber, tuz.

Yapılışı:

Karnıbaharları zeytinyağı , tuz ve karabiber ile karıştırıp fırına dayanıklı bir kab çiğ olarak diziyoruz. !80 derece fırında 20 dk pişiriyoruz. Bir kapta yoğurt ve kalan baharatları karıştırıp karnıbaharların üzerine yayıyoruz. Tekrar 180 derece fırında 10 dk daha pişiriyoruz.

Vitaminleri içinde kalan sıcak salata şeklindeki bu sağlıklı yemeğimizi afiyet ile yiyoruz.

Yarışmamıza toplam   26   kişi katıldı.

1.Olan arkadaşımız şampiyonumuz 1. yarışmamızı da %50 bilen deneyimli yarışmacımız. Tüm soruları doğru cevaplayan Hüsniye arkadaşımız! Evet  Huli hanım onun mutfağında sitesindeki tariflerden birini pişirecek!!! Tebrikler Hüsniye hanım ne zaman müsaitsiniz acaba? Sitemizdeki hangi tarifi pişirsin Huli hanım sizin için?

2.Olan arkadaşlarımız ikişer cevabı doğru verdiler. Onlar da Huli hanımdan birer masal kazandılar. Ne konuda kimin için olduğunu belirtir misiniz lütfen istediğiniz masalın sevgili Eren, sevgili Hale ve sevgili Zehra arkadaşlarımız?

3.Olan arkadaşlarımız bir cevabı doğru bildiler. Onlar da istedikleri bir yemek adı söyleyecekler Huli hanım onlar için bir tarif yazacak. Evet ne hakkında tarif istiyorsunuz sevgili Onur, sevgili Fatih, sevgili Zekiye, sevgili Ahmet ve sevgili Aylin arkadaşlar?

“Fırında yoğurtlu karnıbahar” için 2 yorum

  1. 😊 tesekkur ederim. Ben boncuk oglum Yektam için bir masal diliyorum Huli Hanimdan 🙏💕💕

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir